субота, 29 березня 2014 р.

Кримські татари у себе вдома

Голова Ради муфтіїв: Кримські татари у себе вдома

Кримським татарам в Криму нічого не загрожує, Крим - їх історична батьківщина.
Про це голова Ради муфтіїв Росії Равіль Гайнутдін заявив на прес-конференції у Бахчисараї, передає кореспондент Укрінформу.
"Нині кримськотатарський народ зібрався на свій Курултай, щоб ухвалити всі важливі рішення, які повинні зберегти народ і закликати його залишатися на своїй батьківщині, тому що в Криму їм нічого не загрожує", - сказав Гайнутдін.

За словами голови Ради муфтіїв Росії, він перебуває в Криму на запрошення Кримського муфтія і протягом двох днів розмовляв з кримськими мусульманами, слухав їх сподівання, побоювання і занепокоєння. "У кримських татар немає небезпеки еміграції або нової депортації, як це було зроблено Сталіним під час війни. Це біль, біда, трагедія і найбільша помилка", - сказав Гайнутдін.
Як зазначив голова Ради муфтіїв Росії, на сьогоднішній сесії Курултаю він звернувся до делегатів "працювати на благо наших народів". "Нині, хвала Всевишньому, кримськотатарський народ облаштовується, розвиває духовність, моральність, ісламські та національні цінності й абсолютно справедливо заявляє, що Крим - їх історична батьківщина, і вони звідси нікуди не виїдуть", - сказав Гайнутдін.
Як повідомляло агентство, у суботу в Бахчисараї відкрилася друга сесія VI Курултаю, на якій глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров запропонував делегатам розглянути питання "Про реалізацію кримськотатарським народом права на самовизначення на своїй історичній батьківщині в Криму".

Немає коментарів:

Дописати коментар