Люди вважають, що консульство створює штучні перешкоди українцям під час відкриття віз. За останні два місяці інформація про необхідний пакет документів змінювалася декілька разів.
У кожного, хто прийшов на мітинг своя історія, однак текст відмови у видачі візи однаковий – надана консульству інформація про мету та умови запланованої поїздки недостовірна.
Наприклад, сім’я захотіла поїхати на Різдво до Польщі. Спочатку бронювали готель від фірми. Тоді у консульстві сказали, що потрібно замовляти кімнати в готелі особисто. Заплатили за резервування номерів вже як від фізичних осіб. Але все одно отримали відмову.
Дехто просто їхав на заробітки. У декого був навіть контракт з фірмою у Лодзі.
Ольга Тищук хотіла отримати шопінг-візу. «Я живу за тридцять кілометрів до кордону. Робила шопінг-візу. Сказали додатково потрібно зробити бронювання готелю. Зробила це і все одно прийшла відмова», - розповіла вона. Причина та ж сама: інформація, яка надавалася для підтвердження мети та умов запланованої поїздки, недостовірна.
Як повідомляє «Радіо Свобода», у листопаді почастішали випадки відмов волинянам у видачі віз із формулюванням: «мета й умови запланованої поїздки недостовірні».
Раніше рівняни й волиняни могли отримати шопінг-візу за спрощеною процедурою, нині ж до стандартного пакету документів на візу з метою закупівельного туризму потрібно додавати документи, що підтверджують вид діяльності, виписку з банку і бронювання готелю.
Однак навіть після підтвердження бронювання людині можуть відмовити у видачі шопінг-візи, кажуть протестувальники. Проблеми стали виникати частіше і в тих, хто офіційно збирається на роботу до Польщі, додають вони.
Термін подачі апеляції на відмову становить тиждень, однак зустріч із консулом призначають лише через два тижні. Апеляція платна і становить 60 євро.
«Та ще й не факт, що тоді відкриють візу», - скаржився один із учасників мітингу.
У консульстві рішення відмовити у відкритті візи пояснюють новими правилами, які вступили в дію з 1 листопада. Так, щоб отримати дозвіл на перетин кордону, потрібно забронювати готель та надати інформацію про банківські рахунки.
Часто люди користуються послугами посередників, які виявляються шахраями. І коли консульство перевіряє інформацію, то інколи виявляється, що вільних номерів у готелі насправді немає і їх ніхто не бронював.
Нагадаємо, з 1 листопада вступили в силу нові правила відкриття віз, згідно з якими під час подання документів на бізнес- і шопінг-візи необхідно надавати уніфікований перелік документів.
Тим часом, консульство застерегло волинян від користування послугами посередників-шахраїв, адже почастішали випадки, коли начебто здійсненого бронювання насправді не відбулося.
Раніше речник МЗС Євген Перебийніс повідомив, що збільшення кількості документів, які українці мають подавати для отримання шенгенської візи в консульські установи Польщі, відповідає рішенню Єврокомісії.
Немає коментарів:
Дописати коментар