четвер, 1 жовтня 2015 р.

Не допустити непрямої дискримінації ВПО

Відкрите звернення
до Президента України, голови Верховної Ради України, голови комітету ВР з питань правової політики та правосуддя
від правозахисних, аналітичних громадських організацій та організацій, що опікуються проблемами внутрішньо переміщених осіб

Шановний Петро Олексійовичу!
Шановний Володимире Борисовичу!
Шановний Руслане Петровичу!
Закликаємо Вас не допустити непрямої дискримінації внутрішньо переміщених  осіб та надати їм право обирати органи місцевого самоврядування, як важливий інструмент інтеграції до нових територіальних громад та підтвердження того, що Україна дотримується міжнародних зобов’язань, передусім у рамках ООН і Ради Європи.

У наслідок незаконної анексії Російською Федерацією АР Крим і м. Севастополь, російської військової та терористичної загрози в Донецькій і Луганській областях майже 1,5 млн. осіб в Україні стали внутрішньо переміщеними особами (ВПО), з яких 1,2 млн. мають право голосу.
Недостатній рівень усвідомлення чи визнання  вразливості соціальної групи внутрішньо переміщених осіб як державою, так і політичними суб’єктами об’єктивно ускладнює застосування позитивний дій щодо вирівнювання можливостей внутрішньо переміщених осіб  під час реалізації ними своїх конституційних  прав і свобод. 
В умовах агресії зі сторони Росії, участь внутрішньо переміщених осіб у виборчому процесі має розцінюватися як дієвий спосіб їхньої інтеграції в суспільстві. Участь ВПО у виборах усіх рівнів є невід’ємним механізмом забезпечення не тільки політичних, а й соціально-економічних прав, гарантування перспектив вирішення широкого кола проблем цієї групи громадян. Якщо ВПО не братимуть участі в місцевих виборах, і не стають суб'єктами місцевої політики, то вони не можуть розраховувати на реальне вирішення своїх нагальних проблем, які залежать від поточної та стратегічної діяльності органів місцевого самоврядування України.
Внаслідок проведення широкої дискусії щодо необхідності забезпечення виборчих прав внутрішньо переміщених осіб із залучення багатьох експертних громадських організацій був підготовлений законопроект №2501а-1 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення виборчих прав внутрішньо переміщених осіб». Законопроектом пропонується передбачити, що внутрішньо переміщені особи мають право голосувати за адресою фактичного проживання, зазначеною у довідці про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, після подання відповідної заяви. Таку заяву необхідно подати особисто до органу ведення Реєстру виборців, який відповідає за внесення змін до електронної бази даних.
Законодавча ініціатива громадянського суспільства, яка націлена на забезпечення виборчих прав внутрішньо переміщених осіб, сприяє їхній інтеграції, зміцненню та об'єднанню суспільства, а також запобігає дискримінації осіб, в чий дім прийшла війна. Окрім того, законопроект №2501а-1 забезпечує ряд нормативних інструментів для попередження можливих порушень під час виборів.
Закликаємо скористатися усіма необхідними інструментами для інтеграції внутрішньо переміщених осіб і не допустити обмеження їхніх конституційних прав та свобод!

З повагою,
Благодійний фонд «Восток SOS»
Благодійний Фонд «Кримські біженці»
Всеукраїнська Організація у справах вимушених переселенців
Всеукраїнський благодійний фонд «Право на захист»
Громадська ініціатива «КримSOS»
Громадська організація «Кримська Діаспора»
Громадянська мережа «ОПОРА»
Дніпропетровське обласне громадське об'єднання "Сила Майбутнього"
Донецька обласна організація «Комітет виборців України»
Єдиний Координаційний Центр "Донбас"
Інститут суспільно-економічних досліджень
Кримська правозахисна ІНІЦІАТИВА

Луганська правозахисна група 
ТМГО Адаптаційний чоловічий центр
Інформаційний центр "Товтри"

Немає коментарів:

Дописати коментар