субота, 27 грудня 2014 р.

"Війна за храми" спроба захисту, чи політична гра?

На Рівненщині різні політичні сили свідомо розхитують міжконфесійну ситуацію, заробляючи на цьому собі «дивіденди». 

Про це сказав в.о. голови РОДА Юрій Приварський, коментуючи ситуацію із захопленням церков кореспонденту ERVE.UA.


«Кожен конфлікт має свої причини. І наше основне завдання – чітке дотримання законодавства й співпраця з правоохоронними органами. Ми не можемо пристати на чиюсь позицію і підтримувати ту чи іншу конфесію. Якщо є порушення законодавства, воно має бути предметом розслідування. Я б дуже хотів, щоб питання приналежності храмів вирішувалися не шляхом побиття одне одного, а в цивілізованому законодавчому полі. Якщо є громада, яка бажає перейти до іншого патріархату, то ніщо не обмежує її у праві звернення до суду. В суді вони можуть довести, що будівля храму збудована за їхні кошти, й набути право власності. Також дуже неприємно, що в багатьох випадках різні політичні сили на вказаному підґрунті свідомо розхитують ситуацію й заробляють собі «дивіденди». Це гріх, інакше й не назвеш», - сказав Ю.Приварський.


Керівник «правих» Рівненщини Роман Коваль підтвердив те, що вони були задіяні у «війні за храми», котра відбулася сьогодні.
«Ми повернули громаді усі церкви у тих селах, де більшість прихожан вирішила перейти до Київського Патріархату. У нас є оперативна інформація про те, що представники Московського Патріархату готували масштабні провокації у неділю, але ми їм перешкодили це зробити. 28 грудня люди разом із священнослужителями КП хотіли звершити молебень на подвір’ях цих церков, а спеціально привезені чоловіки спортивної статури на них би напали»,- сказав Р.Коваль.

За його словами, після зіткнень представники УПЦ звалили б усе на УПЦ-КП.

В свою чергу, секретар Рівненської єпархії УПЦ Віталій Герлінський відкинув усі звинувачення.


«Ми не готували ніяких захоплень. Ще раз офіційно заявляю про те, що Українська Православна Церква ніколи не перешкоджала звершенню богослужінь Київському Патріархату. Проте ми вправі захищати свої права, адже наші громади мають всі необхідні документи. Не дивною є поведінка тих людей, які не мають духовності», - зазначив В.Герлінський.

«Війна за храми на Рівненщині»: спроба захисту, чи політична гра?

У селі Бадівка Острозького району церква на честь Святої Рівноапостольної Марії Магдалини, навколо якої уже не один місяць точиться «міжконфесійний спір», змінила єпархіальну юрисдикцію на користь Київського Патріархату.

Немає коментарів:

Дописати коментар