неділя, 6 квітня 2014 р.

Н.Зубар: Скільки можна знущатися з Харкова?

Детальний репортаж про події в Харкові 6 квітня буде пізніше. Коротко. 4-і громадян України забрала неотложка. 17 побиті і нахапалися газу. На них напали біля театру Шевченко озвірілі русофашисти, причому явні гастролери, які чомусь прийняли його за Харківську мерію і кликали звідти мера. Вони оточили десь 30 українців (серед яких мій добрий друг і соратник), кидали в них взривпакети, били, роздягали і змушували ходити на колінах. Міліція почала втручатися тільки коли пролилася кров. Наразі міліції попри опір русофашистів вдалося вивезти громадян України з оточення. 

10169051_1425091657740017_1696516805_n
Що залишилося позаду театру Шевченко після побоїща
Бізнесмени, які тримають магазини в центрі міста кажуть, що люди взагалі перестали ходити до них в неділю. Виторг як зранку 1 січня.  Всі бояться агресивних і п’яних натовпів людей, які ходять з прапорами Російської Федерації і оруть антидержавні лозунги.
Ще 16 березня я написала таку доповідну записку, зміст якої був донесений до міністра внутрішніх справ омбудсменом. І при тому навіть сьогодні, при тому, що про провокації русофашистів знало все місто, сьогодні міліція на вулицях Харкова була НЕОЗБРОЄНА. Тільки кийки і бронежилети. Я задаю пряме питання – СКІЛЬКИ МОЖНА ЗНУЩАТИСЯ з міста Харкова? Чому міліції не віддають наказ припиняти цілком реальні масові заворушення в місті?
———–
Уповноваженому Верховної Ради України
з прав людини
Лутковській В.В.
Від регіонального координатора зі зв’язків
з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України
з прав людини в Харківській області
Зубар Н.В.

Доповідна записка
Сьогодні, 16 березня 2014 року у місті Харкові приблизно до 2000 осіб, значна частина яких, за свідченням очевидців, є громадянами Російської Федерації, спеціально прибулими до міста Харкова для вчинення масових заворушень, протягом дня вчинила низку протиправних дій. Зокрема:
1) ці особи вчинили спробу штурму будівлі ХОДА, при якій використовували сльозогінний газ, а також бейсбольні бити; від застосування тими особами сльозогінного газу постраждали кілька співробітників МВС України.
2) ці ж особи передали до Консульства РФ звернення, яке містило вимогу до Президента РФ ввести війська РФ на територію Харківської області.
3) ці ж самі особи незаконно встановили прапор РФ на будівлі Консульства Республіки Польща, а також вигукували образливі гасла на адресу Республіки Польща.
4) ці ж самі люди варварськи розгромили офіс Всеукраїнського товариства “Просвіта” та вчинили просто на вулиці Римарській спалення книг з історії України, зокрема книг, присвячених жертвам Голодомору.
На жаль, а ні співробітники МВС України, а ні співробітники СБ України не завадили вищезазначеним особам вчиняти протиправні дії. Дії співробітників МВС України були не адекватними подіям. Замість рішучого припинення безладів та затримання організаторів та координаторів, співробітники МВС України, переважно, чинили пасивний спротив хуліганам та погромникам. Очевидно, що в них не було наказу застосовувати силу проти учасників масових заворушень.
Треба відзначити, що співробітники МВС завадили застосуванню сили до журналістів за свідченнями самих журналістів.
Щодо дій СБ України надійних даних не маю, маю дані, що співробітники СБ України просто фіксували події і не намагались припинити масові заворушення.
В зв’язку наведеним вище, прошу Вас негайно звернутись до Верховної Ради України, МВС України, СБ України з вимогою вжити негайних заходів щодо нейтралізації хуліганів-погромників, притягнення їх до відповідальності та відновлення громадського порядку та спокою в місті Харкові!
Від себе маю зазначити, що пересічні харків’яни, попри їхню пасивність та інертність щодо суспільно-політичних подій, зараз дуже налякані перспективою ескалації насильства в місті. За моїми оцінками (отриманими з спілкування з правоохоронцями) в кожному з районів міста налічується, щонайменше, по 1500 одиниць (тільки зареєстрованої) нарізної вогнепальної зброї. Мені відомо про карколомне зростання кількості заяв до органів МВС про реєстрацію нарізної вогнепальної зброї протягом останнього місяця. Це свідчить про надмірно високий потенціал можливої взаємної агресії мешканців міста Харкова.
Я певна, що саме зараз в Харкові необхідно здійснити силами СБУ та МВС рішучу операцію зі знешкодження прибулих до міста Харкова для вчинення масових заворушень громадян РФ, ліквідації всіх організованих злочинних угрупувань, передусім “Оплоту”, які мають зброю та помічені в організації та участі у масових заворушеннях.
Зволікання з проведення такої операції болісно відгукнеться всім. Центральна влада має останній шанс, шляхом проведення такої операції та відновлення громадського спокою у місті Харкові, відновити довіру харків’ян до правоохоронних органів та утримати ситуацію в місті в рамках закону.

З повагою,
Наталка Зубар.

Немає коментарів:

Дописати коментар