середа, 22 січня 2014 р.

Stanowisko Zarządu SWS w sprawie wydarzeń na Ukrainie.

Хто не розуміє польську -вам сюди  http://translate.google.com.ua/ Na Ukrainie zaczynają ginąć ludzie. Upoważnia to nas do zwrócenia się do rządu Rzeczpospolitej Polskiej o podjęcie w ramach Unii Europejskiej zdecydowanych działań na rzecz powstrzymania rozlewu krwi na Ukrainie.

Jednocześnie wyrażamy stanowczy sprzeciw wobec administracyjnego zakazu wjazdu dla Zbigniewa Bujaka, który z ramienia Stowarzyszenia Wolnego Słowa był obserwatorem na Ogólnoukraińskim Forum Euromajdanów w Charkowie. Działania rządu  Ukraińskiego świadczą o tym że, obawia się obecności niezależnych obserwatorów którzy będą przyglądali się przestrzeganiu demokracji i praw człowieka na Ukrainie.
Stowarzyszenie Wolnego Słowa deklaruje że, doświadczenie i analizy Zbyszka Bujaka, jak i innych działaczy demokratycznej opozycji z czasów PRL, dalej będą do dyspozycji Ruchu EuroMajdanów. Dlatego, mimo zakazu wjazdu dla Zbigniewa Bujaka,  przedstawiciele  SWS będą obecni jako obserwatorzy na Ukrainie.  Jesteśmy przekonani, że ukraińska walka o wolność, o swobodę decydowania przez obywateli o przyszłości swojego kraju, zakończy się ostatecznym zwycięstwem.
Zarząd Stowarzyszenia Wolnego Słowa
tel. (22) 405-66-30
e-mail: sws@sws.org.pl
www.sws.org.pl

ІЦ Майдан Моніторинг щиро дякує нашим польським побратимам. Ось фрагмент великого інтерв'ю, який дав Збігнев Буяк в Харкові. Подаємо його для того, щоб ви розумілли ЧОГО боїться українська влада!

http://www.youtube.com/watch?v=AuLd44tzWqM

stanowisko ws ukrainy


Немає коментарів:

Дописати коментар