середа, 30 липня 2014 р.

Нас чекають проблемні вибори до ВРУ

vlcsnap-2014-07-28-15h17m26s176Рівень свідомості та обізнаності громадян у виборчому процесі зростає. Про це розповів керівник проектів інформаційного центру “Майдан Моніторинг” Володимир Ханас. Проте, разом із цим напередодні ймовірних парламентських виборів, існує ряд проблем. Чи готове українське суспільство до позачергового голосування?
Ймовірні парламентські вибори знову ставлять перед українцями ряд питань. Найбільшим із них громадські активісти називають відсутність єдиного законодавства для всіх виборів і прогнозують, що особливих змін до законодавства можливих позачергових виборів чекати не варто. При цьому називають дві основні проблеми. Одна із них, як показує досвід попередніх виборів – недосконалість проведення голосування українців за кордоном.

- Даний закон про вибори дає можливість для дипломатичних установ від України за кордоно ,займатися певною бездіяльністю в тих проблемних регіонах, які є. Це Придністров’я, є така сама проблема і в українців Канади, українців Америки, де українці знаходяться на досить великих відстанях від посольств і консульств, – пояснює заступник голови ТМГО “Товариство дружби Тернопіль-Тирасполь” Іван Марчук.
Українські активісти пропонують внести зміни до законодавства України про вибори, аби з’явилась можливість відкривати дільниці в місцях компактного проживання українців.
- Друга проблема – це проблема з громадянами України, які перебувають на території окупованого Криму і проблема з голосуванням на Сході, зокрема, в Донецькій і Луганській області, де зараз відбувається АТО і, звичайно, говорити про можливість забеспечення вільного волевиявлення в ситуаціях релаьної війни говорити не приходиться, – розповів керівник проектів інформаційного центру “Майдан Моніторинг” Володимир Ханас.
Серед проблем називають і непрофесійність членів виборчих комісій. Серед позитивного активісти виділяють наявність великої кількості волонтерів, які готові слідкувати за прозорістю проведення виборів та зростання свідомості громадян.

Немає коментарів:

Дописати коментар