середа, 7 грудня 2016 р.

Презентували дослідження щодо участі жінок у політиці

 6 грудня Оксана Марків та Ярослава Ковбасюк в Зборові презентували Жіночий політичний клуб та дослідження громадської думки з питань участі жінок у політичних процесах в Україні . За показником політичної участі жінок наша держава на 107-му місці серед 145-ти інших країн. Після останніх парламентських виборів кількість жінок, представлених у парламенті, становить близько 12%, проте це в 2,5 рази менше, ніж Україна повинна була досягти у 2015 році. Мова про Порядок денного сталого розвитку до 2030 року (ООН).

 Дослідження причин цього явища проводив у серпні-вересні 2016 року Центр соціально-гуманітарних аспектів регіональних досліджень Сумського державного університету, опитуючи доросле населення в різних частинах України. Виявляється, що більшість опитуваних і чоловіків і жінок за збільшення кількості жінок у політиці. Основні найбільш виявлені причини низької кількості жінок у владі: стереотипні погляди, щодо ролі жінок у суспільстві, небажання самих жінок займатися політикою, відсутність підтримки та ресурсів… Щоб змінити такий стан у суспільстві, потрібно проводити масову просвітницьку роботу в першу чергу в учнівському середовищі,  цільові навчання найбільш активних жінок, закликати жінок брати активнішу участь у діяльності місцевих політичних осередків.
Проект «Побудова жіночого політичного лобі в Україні», впроваджується ВГО «Жіночий консорціум України» за підтримки Фонду Демократії ООН - The United Nations Democracy Fund.
Викличним завданням проекту є створення громадянської платформи, яка всебічно підтримує збільшення представництва жінок на всіх рівнях прийняття рішень.

Немає коментарів:

Дописати коментар