четвер, 25 червня 2015 р.

25-та річниця ТОО Української Спілки ветеранів Афганістану


У вівторок 23-го червня 2015 року з нагоди відзначення 25-ої річниці створення обласної спілки ветеранів Афганістану, в Тернополі біля пам’ятника полеглим воїнам-афганцям, що на проспекті Злуки, відбулася панахида і покладання квітів. Зібралися ветерани, представники духовенства, влади, громадськості. Священнослужителі Свято-Троїцького Духовного центру на честь Данила Галицького УПЦ КП відправили панахиду.
Пом’янули загиблих в Афганістані, а також — у зоні АТО, під час патріотично-визвольного руху. У заходах взяли участь воїни-афганці не лише з Тернопільщини, а ще із шести регіонів держави. Голова Української спілки ветеранів Афганістану, Герой України Сергій Червонописький наголосив: «Тернопільська обласна організація одна з найкращих в Україні і є ведучою щодо патріотичного виховання. Велику роботу проводять ветерани Афганістану  у цьому напрямку з молоддю, видали підручник бійця територіальної оборони, який сьогодні користується шаленим попитом по всій Україні».


Відбулись  урочисті заходи і у Тернопільському обласному академічному драматичному театрі імені Тараса Шевченка. У залі зібрались  тернопільські  члени Спілки – воїни-учасники бойових дій на території інших держав, родини загиблих воїнів-афганців, гості з інших регіонів України, представники влади та громадських організацій,  нинішні герої – учасники АТО, волонтери, журналісти.

До слова, Тернопільська обласна організація Української Спілки ветеранів Афганістану приділяє велику увагу увічненню пам’яті загиблих. Збудовано пам’ятники в містах Тернополі, Гусятині, Ланівцях, Теребовлі, Кременці, Чорткові, Підволочиську, Заліщиках.
 В області діє 2 музеї: в місті Тернополі в обласному краєзнавчому музеї постійно діюча експозиція “Війна в Афганістані”, а в селі Борщівка Лановецького району в сільській школі знаходиться музей героя-афганця, Героя Радянського Союзу підполковника Ярослава Павловича Горошка, в м. Монастириську відкрито кімнату-музей про афганську війну. Члени Спілки активно працюють з молоддю, ними створено табір «Патріот».

За повідомленнями Тернопільських та загальноукраїнських ЗМІ та інтернет-ресурсів.

Фото  Ігоря Крочака та Івана Пшоняка

Координатор волонтерської групи «Схід та Захід єдині» Василь Конько   разом  з представниками батальйону «Тернопіль» передали в музей Тернопільської  обласної організації Української Спілки ветеранів Афганістану прапор привезений з зони «АТО».

Немає коментарів:

Дописати коментар