пʼятниця, 20 березня 2015 р.

Голодомор. Забутий геноцид

21 березня з 12.00 до 14.30 в Червоній залі Будинку кіно в рамках правозахисної програми Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини DOCUDAYS UA відбудеться  показ та обговорення стрічки Бенедикт Бане «Голодомор. Забутий геноцид»Фільм  французької режисерки Бенедикт Бане, яка стала патріоткою України. Проникливі  розповіді літніх людей, які пережили Голодомор, інтерв’ю з дослідниками і українськими політиками, архівні документи і кадри радянської кінохроніки, вміло використані автором у відеоряді, не залишать байдужими глядачів кінострічки. Адже ця тема  старанно замовчувалися десятиліттями, а у стрічці відкриваються приховані таємниці і особисті історії безпосередньо тих, хто сам був жертвою жахливих подій.

Після перегляду стрічки відбудеться публічна дискусія на тематику політичних репресій Радянського Союзу, Голодомору 1932-1933 років як геноциду Українського народу, його наслідків для українців та загальну проблему засудження злочинів комунізму в СРСР і Радянській Україні.

Учасники дискусії : Володимир Тиліщак, заступник голови Українського інституту  національної пам'яті, Володимир Василенко, правознавець-міжнародник, заслужений юрист України, професор, Юрій  Шаповал, доктор  історичних наук, професор, Ніна Лапчинська, заслужений працівник культури України, головний редактор інтернет-порталу “Голодомор 1932 - 1933 років в Україні. Харківська область".

Модератор: Олександр Зінченко,  радник Голови Українського інституту національної пам’яті.

Немає коментарів:

Дописати коментар